Nowa strona internetowa

środa, 13 lutego 2013

Dlaczego Żołnierze Wyklęci?

Zapraszamy do zapoznania się z nadesłanym do nas tekstem, który może stanowić swego rodzaju zaproszenie na najbliższą manifestację 2 marca. Jest on ciekawym ujęciem tematu, choć nie ze wszystkimi zdaniami redakcja musi się utożsamiać zamieszczając go w celach poznawczych:



Dlaczego Żołnierze Wyklęci ?

Skąd to określenie ? I dlaczego akurat oni są dla nas tak ważni ?

W środowisku narodowców nikomu chyba nie trzeba tego wyjaśniać, ale tych zaangażowanych, świadomych jest nadal bardzo mało. Niestety ogólnodostępne media, telewizja, prasa czy nawet lekcje historii takiej wiedzy dostarczyć nam nie chcą. Czasem oczywiście wypłynie z wielkim hukiem opinia Marka Edelmana lub innych „wielkich autorytetów” i dowiedzieć się możemy, że NSZ niczym nie różnił się od hitlerowców albo nawet z nimi współpracował, a jeżeli nie to chociaż współpracować chciał. Próżno szukać jednak rzetelnych informacji w tym steku kłamstw.

Od 2011 roku 1 marca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dzień ten stał się jednym z najważniejszych w kalendarzu wszystkich narodowców, obok 11 listopada. W całej Polsce, w większych i mniejszych miastach organizowane są obchody tego święta (w Rzeszowie marsz odbędzie się w sobotę 2 marca).

Wróćmy do pytania postawionego na początku. Dlaczego ci ludzie są dla nas tak ważni ? Sam termin „Żołnierze Wyklęci” odnosi się do kilku organizacji militarnych m.in. NSZ działających w Polsce zarówno w czasie II wojny światowej jak i nowej komunistycznej okupacji. Byli to ostatni żołnierze Wolnej Polski. Polska utraciła suwerenność w 1939 roku po klęsce „kampanii wrześniowej” i nie odzyskała jej do dzisiaj ani na chwilę. Właśnie te oddziały były ostatnimi związanymi z suwerenną II Rzeczpospolitą. Dzisiaj, ponad pół wieku po tamtych wydarzeniach polscy żołnierze muszą walczyć o interesy USA czy ostatnio UE, ale czy może być inaczej skoro zwierzchnicy naszych sił zbrojnych od ponad 60-ciu lat kierują się racjami obcych ośrodków decyzyjnych .

Idźmy dalej. Żołnierze Wyklęci walczyli o wszystkie wartości, o które dzisiaj upomina się całe środowisko narodowe. Byli to ludzie honoru, wychowani w dwudziestoleciu międzywojennym, w Polsce, która mimo wielu historycznych zarzutów była krajem wolnym. Wiedzieli doskonale jakim zagrożeniem dla cywilizacji i człowieczeństwa jest komunizm i nie mogli się zgodzić na jego zaprowadzenie w Polsce. Walczyli o swój kraj, ojczystą ziemię i własną państwowość, którą dopiero co udało się odzyskać poprzedniemu pokoleniu. Każdy z nich zdawał sobie sprawę, że są skazani na porażkę, jest ich za mało a wróg bezwzględny. To jednak nie przeszkadzało w podjęciu wyzwania, woleli zginąć w walce o słuszną sprawę niż odpuścić. To oni zasiali ziarno, które dzisiaj zaczyna coraz mocniej kiełkować. 

Można powiedzieć, że my dzisiaj chcemy kontynuować ich tradycję, a nawet mamy taki obowiązek. Od nas zależy czy ich śmierć rzeczywiście nie pójdzie na marne, czy będziemy w stanie się zorganizować i odzyskać wreszcie suwerenną Polskę, rządzoną przez Polaków i w ich interesie. Historia o nich milczy, ale my będziemy się upominać zawsze, bo to są nasi bohaterowie, prawdziwi bohaterowie. Dlatego tak ważne jest, aby każdy w swoim lokalnym środowisku w mniejszych akcjach czy dużych marszach zaznaczył swoją pamięć, ale co ważniejsze przypomniał o żywotności ideałów, które były, są i będą najważniejsze.

Czołem Wielkiej Polsce !
GZ



Jednocześnie zapraszamy jeszcze raz na Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych , który odbędzie się 2 marca w Rzeszowie. Start: godzina 17, Rynek.


ps. przypominamy również, że można do nas nadsyłać swoje własne teksty dotyczące różnej tematyki