Nowa strona internetowa

piątek, 22 listopada 2013

Narodowcy przeciw umowom śmieciowym.

Podczas gdy media zajmują się kolejnymi kosmetycznymi zmianami w rządzie nadal ponad 3.5 mln Polaków, głównie młodych, pracuje na tzw. umowach śmieciowych. Przeciwni temu postanawiamy się włączyć w ogólnopolską akcję zorganizowaną przez środowiska narodowe i zaprotestować przeciwko temu zjawisku rozdając  1000 ulotek na głównych deptakach naszego miasta.Więcej w rozwinięciu.

 

Umowy śmieciowe są zmorą wielu Polaków, którzy mimo trudności chcą pozostać w swej Ojczyźnie i godnie żyć. Nie rozumieją jednak tego elity zasiadające w Sejmie, którzy nie muszą żyć za minimalną krajową za którą trzeba opłacić rachunki i za którą ciężko utrzymać choćby samego siebie nie mówiąc o całej rodzinie. Jak można było przeczytać w ulotkach winę za to nie ponoszą tylko pracodawcy, którzy często starając się przetrwać w dzisiejszych, trudnych czasach, uciekają przed płaceniem dużych podatków i zatrudniają pracowników na tzw umowę śmieciową. Winę ponoszą przede wszystkim rządzący, którzy zmuszają do takich rozwiązań pracodawców poprzez zatrudnienie coraz więcej aparatczyków państwowych. Co za tym idzie nasze ciężko zarobione pieniądze, które płacimy jako podatki do państwowej kasy, są wydawane na zbędne etaty urzędników. 

Pora więc uświadomić władzom, że społeczeństwo także oprócz nich ma prawo do godnego wynagrodzenia i znaczna jego część woli pozostać w kraju zamiast być zmuszanym przez czynniki ekonomiczne by wyjeżdżać poza granice. Z tego też powodu stajemy z transparentem "Nie Irlandia, nie Chicago, praca w Polsce dla Polaków!" Przez godzinę naszej akcji w samym centrum miasta rozdajemy tysiąc ulotek i często rozmawiając z przechodniami o obecnej sytuacji, słyszymy głosy poparcia w naszej walce. 

W tą ogólnopolską akcję zaangażowane były również inne grupy takie jak Opcja Społeczno-Narodowa, Autonomiczni Nacjonaliści z Wielkopolski, Katowic, Warszawy czy Częstochowy oraz Biuletyn Narodowy "Głos Oporu". 

 

Wielkimi krokami zbliża się również nasza II edycja grudniowego marszu "O pamięć dla poległych - o chleb i godność dla dzieci" na której na pewno nie zabraknie poruszenia istotnie ważnego tematu jakim jest obecna sytuacja ekonomiczno-bytowa Polaków. Już dziś serdecznie zapraszamy 14.12 (sobota) o godzinie 17:00 pod pomnik Armii Krajowej w Rzeszowie. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej akcji.