Nowa strona internetowa

sobota, 21 grudnia 2013

Paczka dla Kresowych Kombatantów – Boże Narodzenie 2013

Po raz piąty już uczestniczyliśmy w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen „Rodacy Bohaterom”. Jej celem jest wspieranie Polskich Kombatantów oraz rodzin, które dziś zamieszkują utracone Kresy Wschodnie, zapomniane i pomijane przez aktualny system polityczny. Bez wątpienia obecna edycja wypadła z naszej strony najlepiej. Dzięki pomocy wielu osób uzbieraliśmy ponad 90 paczek żywnościowych, które w najbliższym czasie trafią na wschód. Pod tym względem poczyniliśmy znaczący progres co niewątpliwie jest powodem do zadowolenia z naszej strony. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej, tym razem wielkanocnej edycji akcji. Dokładne podsumowanie jak i kilka zdjęć w rozwinięciu. Narodowy Rzeszów jako koordynator akcji na Rzeszowszczyźnie przygotowywał paczki w różny sposób.


Pierwszą z nich była zbiórka darów i gotowych paczek. Takie otrzymaliśmy od wielu pojedynczych osób, których nie sposób wszystkich tutaj wymienić. Bardzo okazale do akcji włączyli się kibice Resovii Rzeszów, którzy przekazali nam kilkadziesiąt paczek przygotowanych we własnym gronie.


Pojedyncze paczki dotarły też z innych miast (Przeworscy Patrioci, Narodowa Kolbuszowa). Kolejny transport trafił także z Krosna i Sanoka za pośrednictwem biura poselskiego Piotra Babinetza. Tutaj specjalne podziękowania z naszej strony należy skierować do "CzartoryjaWetlina Noclegi", która to pomogła nam przetransportować dary z tychże miast zupełnie za darmo.


Do akcji dołączyli się także uczniowie rzeszowskich szkół: II Liceum Ogólnokształcącącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Plastycznych i Gimnazjum nr 1. Podziękowania należą się także młodzieży z Grodziska Nowego, która wspomogła akcje.


Druga część to zbiórka funduszy za które następnie kompletowaliśmy paczki wedle założeń akcji. Zbiórkę przeprowadzaliśmy przed marszem "O pamięć dla poległych - o chleb i godność dla dzieci", po wyjeździe na Marsz Niepodległości oraz tworząc specjalne paczki gadżetów, które można było wylicytować na znanym portalu aukcyjnym w internecie. Suma jaką uzbieraliśmy wynosiła niemal tysiąc złoty.Cała akcja w naszym wykonaniu oraz wszystkich ludzi i podmiotów z nami współpracujących jest dowodem na rosnącą popularność tej inicjatywy w całym kraju. Z pewnością może to cieszyć każdego polskiego patriotę.